Alkali Diyeti Dukan diyeti Karatay diyeti Kış Diyeti Şok Diyet York testi Göbek Eritme Yöntemleri
MENÜ için tıklayınız...

Zayıflamanın, kilo vermenin her türlü yöntemleri...

ZAYIFLAMANIN
YÖNTEMLERİ

Dukan Diyeti


Dukan Diyeti Son yıllardaki en başarılı sonuç veren diyetlerden biri de Dr. Dukan diyeti. Protein ağırlıklı olan bu diyet yöntemi hemen sonuç veren ve kalıcı bir yöntemdir. Fransız kadınlarının ince kalmasının sırrı olarak bilinen bu diyet 4 aşamadan oluşmaktadır. Diyet yapanları bir diyet yapıyormuş gibi hissettirmeyen 4 aşama. Hedeflenen kilo kaybına en başarılı şekilde ulaştırması insanlar tarafından daha gerçekçi bir yöntem olarak benimsendi.

Dukan Diyeti : İlk aşama kısa, hızlı ve hemen sonuç alınan atak aşamasıdır. Bu aşamada diyet çok hızlı kilo kaybı sağlayan 72 çeşit yüksek proteinli besinden oluşmaktadır. Öğünlere bölersek kahvaltı için yumurta, öğle yemeğinde balık ve akşam yemeğinde biftek yenebilir. Diğer gıdalar ise yağsız derisiz tavuk, hindi eti, yağsız jambon, yengeç ve midye gibi deniz ürünleri, yağsız peynir ve yağsız süttür. Bu öğünleri sınırsız baharat, limon, sirke ve soya sosu ile lezzetlendirebilirsiniz. Diyete katkı sağlaması için her gün 2 çorba kaşığı yulaf ve günde en az 2 litre su, şekersiz çay, bitki çayları içebilirsiniz. Ne kadar süre yapacağınıza gelirsek 10-20 kilo arasında bir kilo kaybı hedefleyen kişiler bu diyeti ortalama 5 gün, 10 kilodan az hedefleyenler ortalama 3 gün ve 5 kilodan az hedefler için ise 1 gün yapmaları uygundur.

Dukan Diyeti : İkinci aşama seyir aşamasıdır. Bu aşama gerçek kilo kaybının yaşandığı yöntemdir. Bu aşama sırasında diyette saf protein seçenekleri bulunmaktadır. Bu protein seçeneklerinde ise 28 çeşit sebze önerilir. Bazı günler sebze ve protein bazı günlerde ise sırf protein yiyorsunuz. Sebzeli günlerde sınırsız sebze tüketme hakkı var.

Dukan Diyeti : Üçüncü aşama konsolidasyon aşamasıdır. Her gün protein ve sebze yenilebilen aşamaya geldiniz. Bunun yanında biraz meyve, 2 ince dilim tam buğday ekmeği ve yağsız peynir yiyebiliyorsunuz. Bu aşamaya gelmenin bir ödülü olarak ise haftada 1-2 gün karbonhidrat tüketmek serbest. Haftada 2 öğün ise kutlama kapsamında ne istiyorsanız yiyebiliyorsunuz. Ama unutmayın hızlı sonuç almak için iradeniz çok önemli. Bu aşamayı ne kadar süre yapacağınıza gelirsek verilen kilo başına 5 gün konsolidasyon aşamasındayız.

Dukan Diyeti : Dördüncü yani son aşama ise istikrar aşaması. Bu son aşamada normalde ne yemekten zevk alıyorsanız hiçbir sınırlama olmadan tüketebiliyorsunuz. Evet yanlış duymadınız canınız ne istiyorsa yiyin fakat tek kural haftanın her perşembesi sadece protein yiyorsunuz. Son aşamanın bu kadar rahat olacağı size saçma geliyor olabilir fakat unutmayın ki 3 aşamayı kuralları bozmadan yapan bir kişi zaten hedeflediği kiloyu çoktan vermiştir ve son aşama ile bu kiloyu koruyacaktır.

Dukan diyeti ilginizi çekmediyse birde farklı bakış açısına sahip Karatay Diyetine bakınız.

2010’lu yılların en favori kilo verme yöntemi olan dukan diyetinin zorluklarına da artık son verecek bir ürün üretildi. Mucizevi Dukan Tozu için tıklayınız.

YORUMLARINIZI BİZİMLE PAYLAŞIN

Şok diyet

Mezoterapi ile Zayıflama

Mezoterapi ile zayıflama tedavisinde kullanılan iğneler uygulandığı bölgede asla bir acı ve ağrı vermez. Mezoterapide kullanılan iğneler ciltte sadece küçük sinek ısırıkları şeklinde hissedilir. Mezoterapi esnasında asla anesteziye ihtiyaç duyulmaz.
Okumak için tıklayınız...

Şok Diyet

Kişiye göre değişmekle birlikte tam yapıldığında 5 günde en az 5 kilo verdiren şok bir diyet listesidir. Yalnız bu şok diyeti sadece 5 gün yapılır ve ardından normal bir diyet programına geçilir.
Okumak için tıklayınız...

York Testi

York testinin zayıflamaya olan olumlu etkileri toplam 2500 hasta üzerinde uygulanmış olması ve yüzde doksan başarı sağlanması ile kanıtlanmıştır. Bunun yanı sıra fazla kilolarından kurtulan hastalar aynı zamanda uzun süredir sahip olduğu kronik hastalıklardan da kurtulduğunu söylüyor. Dolayısıyla york testinin insanlık için büyük bir devrim olduğu düşünülmektedir.
Okumak için tıklayınız...

Yaşam Koçu