Alkali Diyeti Dukan diyeti Karatay diyeti Kış Diyeti Şok Diyet York testi Göbek Eritme Yöntemleri
MENÜ için tıklayınız...

Zayıflamanın, kilo vermenin her türlü yöntemleri...

ZAYIFLAMANIN
YÖNTEMLERİ

17 Gün Diyeti


Obezite sorunuyla yüzyıllardır savaşan ülke Amerika’dan ithal, kısa sürede kilo verdiren mucizevi bir diyet kitabı çıktı. Sizlere yeni bir hayat vadeden Doktor Mike Moreno’nun yeni çıkardığı ’17 Gün Diyeti’ (The 17 Day Diet) kitabıyla sizi sadece 17 günde çok fit bir görüntüye dönüştürecek.

17 Gün Diyeti, belirli bir reçeteyle sizi disiplin altına alıyor ve yağ yakımını sağlayan metabolizmayı inanamayacağınız derecede hızlandırıp çok kısa sürede zayıflamanızı garanti ediyor. Bu reçete yıllardır bilinen ‘kibrit kutusu’ kavramları gibi değil tabi ki. Sizi aç bırakmadan sadece belli besin gruplarının yerlerini değiştirerek metabolizma hızınızı düşürmeden zayıflatıyor.

17 Gün Diyetinin mantığında 4 aşama bulunmaktadır. İlk aşama ‘hızlandırma’, ikinci aşama ‘hareket etme’, üçüncü aşama ‘varış’, son aşama ise ilk 3 aşamanın birleşiminden oluşuyor. 17 gün diyetinin ilk aşaması olan hızlandırma aşamasında adı üstünde metabolizmayı inanılmaz hızlandırıyor. Bunu yola çıkmadan önce arabanın motorunu çalıştırmak gibi düşünebilirsiniz. Gideceğiniz, varmak istediğiniz yol da vermek istediğiniz kilolardır. Tabi bunun için önce arabaya binmek gerekir. İkinci aşama olan harekete geçmek arabayı ileri sürme aşamasıdır.

İlk iki aşamadaki verdiğiniz kilolara hayret edeceksiniz. Üçüncü aşamada vermek istediğiniz kilolar çoktan gitmiştir ve son aşamada ise verdiğiniz kiloları muhafaza edebilirsiniz.

17 Gün diyetiyle beklediğiniz sonuç 4 ile 6 kilo arasında değişmektedir. Sadece 17 günde bu kiloları verdiğinizde çok kısa sürede fit bir görünüme kavuşmanın mutluluğuna erişeceksiniz. Tabi bunun için diyetin yanında bir de 17 dakikalık egzersiz bulunmaktadır. Bunu da kitabın yanında verilen egzersiz videosuyla kolayca halledebilirsiniz. Unutmayın hareket olmadan yağlar yakılmaz.

17 Gün Diyetinde neler yeniyor?

17 Gün Diyetinde her gün ihtiyacınız olan karbonhidrat, yağ ve protein olarak temel 3 besin grubundan sadece almanız gereken miktarı sınırlarsınız. Böylece hiçbir besin grubundan mahrum kalıp sağlığınızdan olmazsınız. 17 gün diyetinde yasaklı olan besinler; kızartma türleri, şekerli besinler, işlenmiş besinler olarak sayılabilir. Bunun yanı sıra meyve, hindi eti, yumurta, sebze gibi faydalı besinler tüketiliyor.

Gelelim 17 Gün Diyetinin aşamalarında neler yenileceğine:

1. Aşama

Kahvaltıda ya

ğda yumurta, yeşilçay, ara öğünde meyve örneğin üzüm, öğlen ton balıklı ya da ızgara tavuklu bol yeşillik içeren bir salata, akşam haşlanmış sebzelerle süslenmiş ızgara tavuk ya da balık ve yeşilçay.

2. Aşama

Kahvaltıda kurabiye, yeşilçay, ara öğünde şeftali, öğlen tavuk salata, esmer pirinçle yapılmış pilav, meyveli yoğurt, akşam haşlanmış sebzeli ızgara balık.

3. Aşama

Kahvaltıda tam buğday ekmeğiyle yapılmış bir tost, 1 yumurta, yeşilçay, ara öğünde şeftali, öğlen ızgara tavuk eti, çoban salata, tam buğday ekmeği ve meyve, akşam haşlanmış sebzeli ızgara balık ve yeşilçay.

4. Aşama

Kahvaltıda yağda yumurta, yeşilçay, ara öğünde üzüm, öğlen ızgara balık ve yeşilçay, akşam çoban salata, fırında patates ve yeşilçay.

YORUMLARINIZI BİZİMLE PAYLAŞIN

Şok diyet

Mezoterapi ile Zayıflama

Mezoterapi ile zayıflama tedavisinde kullanılan iğneler uygulandığı bölgede asla bir acı ve ağrı vermez. Mezoterapide kullanılan iğneler ciltte sadece küçük sinek ısırıkları şeklinde hissedilir. Mezoterapi esnasında asla anesteziye ihtiyaç duyulmaz.
Okumak için tıklayınız...

Şok Diyet

Kişiye göre değişmekle birlikte tam yapıldığında 5 günde en az 5 kilo verdiren şok bir diyet listesidir. Yalnız bu şok diyeti sadece 5 gün yapılır ve ardından normal bir diyet programına geçilir.
Okumak için tıklayınız...

York Testi

York testinin zayıflamaya olan olumlu etkileri toplam 2500 hasta üzerinde uygulanmış olması ve yüzde doksan başarı sağlanması ile kanıtlanmıştır. Bunun yanı sıra fazla kilolarından kurtulan hastalar aynı zamanda uzun süredir sahip olduğu kronik hastalıklardan da kurtulduğunu söylüyor. Dolayısıyla york testinin insanlık için büyük bir devrim olduğu düşünülmektedir.
Okumak için tıklayınız...

Yaşam Koçu